Weekend nad polskim morzem dla karierowiczów ze zdrowiem w parze

W dzisiejszych czasach wszyscy pędzimy przede wszystkim za karierą, nieraz związek spychając na dalszy plan. Kiedy zdarza się, że pędząca na co dzień za karierą para w końcu oderwie się z wiru pracy i postanowi wyjechać gdzieś z drugą połówką na weekend, poszukiwania zaczynają się zazwyczaj od rozpatrywania ofert daleko poza granicami Polski. A przecież nasze piękne morze Bałtyckie pozwala nie tylko wypocząć, ale przede wszystkim… zadbać o nasze zdrowie!

Cudze chwalicie, swojego nie znacie – jakże prawdziwe jest to powiedzenie szczególnie w naszym kraju. Pary nastawione na robienie dużej kariery stają na rzęsach, aby w wolny weekend wyrwać się gdzieś na krótki wypad. Berlin, Budapeszt, Praga, Wiedeń – byle nie za daleko, gdyż w napiętym grafiku udało się odnaleźć tylko jeden wolny weekend, lecz aby odpocząć, a przy okazji coś ładnego zobaczyć. A gdyby tak do tych wszystkich wymagań dodać jeszcze poprawę zdrowia, a przy okazji odjąć kilkaset zbędnych kilometrów drogi?

Tak, to możliwe – i to u nas, w Polsce! W wirze zagranicznych ofert zapominamy bowiem o hotelach, które znajdują się nad naszym morzem Bałtyckim. Zdecydowana część z nich funkcjonuje przez cały rok, a ich zakres usług to także usługi SPA nad morzem oraz Strefa Wellness dla dwojga, które wpłyną na nas regeneracyjnie. Jakie jeszcze korzyści dla zdrowia może nam przynieść wyjazd nad polskie morze?

Największą korzyścią dla par pracujących na co dzień w dużych miastach jest zamiana smogu, który przepełnia miejskie powietrze, na… jod! Wybierając jedną z zagranicznych wycieczek do wielkich miast nie uchronimy się bowiem od zanieczyszczeń powietrza, a wręcz przeciwnie. To właśnie smog jest przyczyną wielu chorób serca, układu nerwowego i krwionośnego, a w połączeniu ze stresem fundowanym nam na co dzień w pracy istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia tych chorób. Powinniśmy więc połączyć urlop z poprawą zdrowia, którą zapewnić nam może zmiana środowiska na zdrowsze i pełne czystego powietrza.

– Osobom dużo pracującym umysłowo, które narażone są na co dzień na stres i napięcie, szczególnie zaleca się wyjazd nad morze. Jod wspomaga bowiem funkcjonowanie tarczycy, która dzięki niemu wytwarza hormony odpowiedzialne za prawidłową pracę układu nerwowego i krwionośnego, a także wspomagające nasz umysł. Niedobór jodu prowadzi do braku energii, nadmiernej senności oraz nieumiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Po kilkudniowym wyjeździe nad morze wrócimy do pracy naładowani energią i z głową pełną pomysłów – mówi lekarz pracujący w rehabilitacji nad morzem.

Oprócz korzyści dla zdrowia, plaża to idealne miejsce na randki przy zachodzie słońca czy spacery w towarzystwie blasku księżyca. Żadne wielkomiejskie budowle i najstarsze zabytki nie wprowadzą do wspólnego wyjazdu takiej atmosfery, jak zrobi to widok morza z odgłosem szumu fal w tle. Z przeprowadzonej przez nas sondy, na 100 zapytanych o najbardziej romantyczną scenerię osób, 89 podało za przykład plażę.

Ponadto, wspólny wyjazd to idealny pomysł na… prezent dla ukochanej osoby! Jak długo można być oryginalnym w kupowaniu złotej biżuterii, kolejnej koszuli czy nowego zegarka? Weekend nad morzem to prezent, jakiego Twoja druga połówka na pewno nie będzie się spodziewać. Ponadto nie musisz się martwic, czy wybranek serca ma ważny paszport lub czy czasem nie obawia się lotu  samolotem – nad nasze polskie morze można wybrać się zarówno samochodem, jak i pociągiem, a żeby je zobaczyć nie potrzeba żadnych dodatkowych dokumentów, jak w przypadku wycieczek zagranicznych.