Idzie wiosna – czas wrócić do życia! 3 porady co zrobić, by obudzić się po zimowym śnie

Zima to okres, który nas niezwykle rozleniwia. Przez krótkie dni i szybko zachodzące słońce stajemy się ospali, zaczyna brakować nam energii i nic nam się nie chce. Zbyt mało słońca sprawia, że nasz organizm nie dostaje odpowiedniej dawki witaminy D, co dodatkowo nie sprzyja aktywnościom fizycznym i samopoczuciu. Co zrobić, aby przygotować się do wiosny i obudzić się do życia, podpowiada nam psycholog pracujący w hotelu nad morzem.

  1. Zapisz się na zajęcia sportowe!

Jest to najlepszy sposób, aby zmusić organizm do działania i zafundować sobie porządną dawkę energii. Niezależnie od tego, czy wybierzesz hotel z Aquaparkiem nad morzem i zaczniesz zajęcia z pływania, czy zapiszesz się na Zumbę, a może wykupisz karnet na siłownię – wykupienie karnetu sportowego zmusza nas do systematyczności. Ćwicząc w domu istnieje duże ryzyko, że po pewnym czasie zajęcia Ci się znudzą, zaczniesz szukać wymówek aby omijać ćwiczenia, a z czasem całkiem z nich zrezygnujesz. Kiedy jednak zapłacisz za konkretne zajęcia, szkoda będzie Ci zmarnować pieniądze, przez co nie będziesz rezygnować z zajęć. 17 na 20 gości odwiedzających rodzinny hotel nad morzem potwierdza, że o wiele lepiej jest im się zmobilizować do ćwiczeń, kiedy wykupią karnet lub wejściówkę na daną dziedzinę sportu.

  1. Odśwież swoją garderobę!

Drogie panie, macie idealny pretekst aby udać się na zakupy! Ale uwaga – nie kupujemy swetrów z wyprzedaży i zimowych bluz! Czas na wiosenne sukienki, kolorowe koszule i wzorzyste spodnie – żadnych czarnych kolorów i smutnych ubrań!  Nowa, wiosenna garderoba odświeży Wasz wygląd i sprawi, że aż będziecie chciały się pokazać światu. No i – nie ukrywajmy – samo robienie zakupów będzie już dla Was zastrzykiem pozytywnej energii! Kobiety odwiedzające hotel dla rodzin z dziećmi nad morzem potwierdzają, że zmiana garderoby na wiosenną to świetny sposób na obudzenie w sobie wiosennej energii.

  1. Zaplanuj kilkudniowy wyjazd!

Nic tak nie dodaje skrzydeł jak słodkie oczekiwanie na coś, co ma wkrótce się wydarzyć. Koniec zimy jest więc idealnym okresem, aby zarezerwować wyjazd na urlop, nawet jeśli miałby być to tylko weekend nad morzem. Zbliżająca się wielkimi krokami majówka to idealny okres, aby zarezerwować majówkę nad morzem, który pomoże nam zregenerować siły po jesienno-zimowym lenistwie. Myśl, że za niedługo czeka nas kilka dni odpoczynku i wytchnienia, pobudzi Cię do działania i zafunduje zastrzyk energii i adrenaliny.

Psycholog doradzający wczasowiczom, którzy odwiedzają  hotel nad morzem komentuje, że zastosowanie się do przynajmniej jednej z powyższych rad gwarantuje zastrzyk energii i powrót do formy sprzed zimy. Jeśli natomiast włączymy w życie wszystkie trzy punkty możemy mieć pewność, że będzie to pełna życia wiosna i jeszcze lepsze lato! To jak, gotowi na zmianę garderoby, nowy sport i weekend majowy nad morzem? 🙂