Złap okazję i wybierz się na wiosenny wyjazd nad morze, nie tylko w majówkę!

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią okres krótkich urlopów i kilkudniowych wyjazdów. Bez zwątpienia wszyscy, którzy mają zamiar spędzić weekend nad morzem, będą planować wyjazd w najgorętszy weekend tej wiosny, czyli długi weekend majowy od 1 do 5 maja. A co zrobią w tej sytuacji Łowcy Okazji? Łowcy Okazji polować będą w tym czasie na… wszystkie pozostałe dni wiosny! Dlaczego warto zorganizować sobie swoją własną majówkę w innym terminie niż ustawowy weekend majowy, o tym dowiecie się w dzisiejszym artykule.

Przede wszystkim, wyjazdy w tygodniu poprzedzającym weekend majowy oraz we wszystkie inne dni po 5 maja mają zdecydowanie bardziej korzystne ceny, a przecież nie różnią się one niczym od dni weekendu majowego. Warunki atmosferyczne są takie same – a im późniejsze dni maja, tym dni stają się dłuższe, a słońca jest coraz więcej. Możemy więc zarezerwować praktycznie ten sam pobyt nawet ok. 40% taniej niż w przypadku weekendu majowego, otrzymując w zamian dokładnie to samo, co otrzymalibyśmy w majówkę. Sprytnie, prawda?!

Po drugie, możemy w końcu odpocząć po świątecznej gorączce. Tym roku święta wielkanocne wypadają dość późno, bo aż 21 kwietnia. Do tego czasu będziemy stawać na rzęsach, aby wszystko było perfekcyjnie – będziemy myć okna, robić wiosenne porządki, piec babki i latać z odkurzaczem po całym domu. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze Wielki Post, podczas którego nie wypada chodzić na imprezy i za bardzo się objadać. Święta, zamiast chwilą oddechu od pracy, okazują się być jeszcze cięższą pracą niż ta, którą wykonujemy na co dzień. Zamiast odpocząć od stresu jesteśmy jeszcze bardziej spięci niż zawsze, i marzymy tylko o tym, żeby święta już się skończyły – mimo, że tak bardzo na nie czekaliśmy. Najlepszym sposobem na relaks po świątecznej harówce będzie udanie się na urlop zaraz po świętach. Jeszcze w kwietniu, tydzień przed majówką, możemy odetchnąć z ulgą i odwiedzić SPA nad morzem, powdychać dobroczynnego jodu, pospacerować przy szumie fal. Po takim relaksie, naładowani pozytywną energią, możemy wrócić do pracy i nabrać siły przed kolejnym wyzwaniem dla naszego organizmu, jakim będzie majówka pod znakiem kiełbasek z ogniska i karkówki z grilla!

Po trzecie, nie wszyscy mogą pozwolić sobie na urlop w dniu 2 maja, aby załapać się na długi weekend majowy. Będzie to prawdopodobnie jeden z najbardziej obleganych dni w Waszym służbowym grafiku i ktoś będzie się musiał poświęcić zostając w tym dniu w pracy. Jest także wiele branż, takich jak hotelarstwo, gastronomia czy rozrywka, które w majówkę przeżywają oblężenie, przez co osoby pracujące w tych branżach nie mogą sobie pozwolić na wyjazd w tym terminie na urlop. Nie muszą się oni jednak czuć pokrzywdzeni, gdyż wyjazdy w innych terminach niż święta majowe są nie mniej atrakcyjne, a w pracy łatwiej będzie im o urlop. A przecież wszyscy będący w długi weekend w pracy zasługują na kilka dni wypoczynku po lub przed intensywnie pracującym weekendem!

Czwartym plusem wyjazdów w terminach innych niż długi weekend jest także mniejszy ruch. Jedne rodziny, np. te mieszkające na co dzień w małych miejscowościach lub mające starsze dzieci, cenią wyjazdy w weekend majowy między innymi za wszechobecne imprezy, moc straganów wokoło i możliwość poznania nowych ludzi. Są jednak także takie rodziny, które przyjeżdżają wypocząć od zgiełku miasta gdyż mieszkają w nim na co dzień, albo też mają malutkie dzieci i pragną ciszy i spokoju. Dla tych drugich idealnym rozwiązaniem będzie urlop terminach przed lub po majówce, gdzie większość dzieci obecnie chodzi do szkoły. Długiemu weekendowi majowemu towarzyszą liczne imprezy w okolicy, za co właśnie większość ludzi ceni majówkę, ale co może nie przypaść do gustu np. starszym osobom, które chcą udać się na urlop same lub z wnukami. Dla nich także świetnym rozwiązaniem będzie wiosenny wyjazd w terminie innym niż weekend majowy. Podsumowując – należy zastanowić się, czego oczekujemy od naszego urlopu. Jeśli rozrywki, imprez i grona nowych znajomości, zdecydowanie najlepszą formą urlopu będzie dla nas majówka nad morzem. Jeśli jednak ciszy i spokoju, wybierzmy na urlop przed lup po weekendzie majowym.

Jak się okazuje, nie tylko majówka jest atrakcyjnym terminem jeśli chodzi o urlop nad morzem w wiosnę. Okazuje się bowiem, że możemy mieć dokładnie to samo w dużo niższej cenie, a wrócić z urlopu dokładnie tak samo zadowolonym, jak osoby wracające z długiego weekendu majowego. Koniecznie sprawdź więc naszą ofertę i wybierz dla siebie dogodny termin wiosennego urlopu!