Basen w hotelu

Znajdujesz w internecie idealny hotel. Zdjęcia na stronie kuszą pięknym wystrojem pokoi, powalającym widokiem z okna, bajecznym basenem-pełne all inclusive. Zwłaszcza basen jest dla Ciebie istotny, ponieważ planujesz urlop z dziećmi. Skuszony zdjęciami przedstawiającymi pluskające się beztrosko rodziny – rezerwujesz, a po przyjeździe okazuje się… że obiecywany basen to w istocie ledwie większa wanna, a wrażenie przestrzeni na zdjęciach uzyskano za pomocą odpowiedniej perspektywy oraz programu do obróbki graficznej.

Taka sytuacja może się przydarzyć każdemu. Kluczem do jej uniknięcia jest czujność i niezawierzanie zamieszczanym w sieci grafikom – zamiast tego sprawdź, co na temat basenu basen pisze na swojej stronie oraz jakie opinie zamieszczają goście.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim sprawdź,  czy hotel dysponuje jednym basenem, czy może kompleksem. Nie ważne czy to hotel nad morzem, gdzie ewentualnie przy złym wyborze możesz wybrać się na plaże czy hotel umieszczony w środku miasta z innymi aquaparkami-ważne by nie przepłacać. Kilka niezależnych kąpielisk umożliwia nawet dużej liczbie gości wygodne korzystanie z pływalni. Jeśli dodatkowo część kompleksu znajduje się w budynku, a część na zewnątrz – masz możliwość cieszenia się większą swobodą i nie ograniczają Cię warunki pogodowe!

Nie ryzykuj, że obiecywany basen okaże się zaledwie płytkim, a do tego zimnym brodzikiem. Wielkość i głębokość basenu, a także jego temperatura wody to ważne informacje, które powinny zostać zamieszczone na stronie hotelu – jeśli masz wątpliwości lub nie udało Ci się zlokalizować odpowiedniej podstrony, po prostu skontaktuj się z obiektem. Hotelowa recepcja z pewnością udzieli rzetelnej odpowiedzi.

Upewnij się, czy hotelowy Aquapark jest wyposażony w dodatkowe obiekty rekreacyjne. Atrakcyjność basenu mogą podnieść takie urozmaicenia jak rwąca rzeka (źródło zabawy i śmiechu dla całej rodziny), zjeżdżalnie wodne, fantazyjne fontanny czy gejzery. Warto też zauważyć, gdzie w kompleksie jest dodatkowo strefa wellness i spa, na pewno to wzbogaci pobyt.To właśnie dzięki tego typu atrakcjom pobyt w hotelu z basenem nie będzie monotonny!

             Swoje wymagania mają prawo mieć także najmłodsi goście hotelu, a ściślej: ich rodzice. Niezbędnym elementem każdego aquaparku jest basenik przygotowany specjalnie dla maluchów. Powinien być nie tylko ciekawy wizualnie (na przykład zaaranżowany w bajkowej aranżacji, wypełnionej wieloma kolorowymi zwierzątkami) oraz bogaty w dodatkowe, cieszące dzieci obiekty (mini-zjeżdżalnie, łagodne wodospady i fontanny), ale przede wszystkim bezpieczny – dostosowany pod względem głębokości.